Czym kierować się przy wyborze palet kartonowych?

Palety są obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów pakowania, przewożenia oraz przechowywania towarów. Ich zastosowanie pozwala na znaczną oszczędność środków i czasu, a także poprawia komfort pracy. Obecnie na rynku dostępne są różne typy palet, różniące się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się palety kartonowe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru palet kartonowych?

Palety kartonowe są obecnie bardzo często wykorzystywane do transportu wielkogabarytowego.  trwałe, odporne na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dużą zaletą jest również to, że są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, wolne od gwoździ czy drzazg, a także w pełni ekologiczne – po uszkodzeniu można w całości poddać je recyklingowi. Aby jednak dobrze spełniały swoje funkcje, powinny być odpowiednio dobrane.

Podczas wyboru palet kartonowych warto zwrócić uwagę na ich wymiary – powinny być dostosowane do ładunku, jaki ma być na nich transportowany. W przypadku tego rodzaju palet klasyczny produkt ma wymiary 1200 cm x 800 cm, jednak możliwe jest również zamówienie palety w wybranych wymiarach. Decydując się na palety kartonowe, warto wybrać te oferowane przez producenta specjalizującego się w opakowaniach kartonowych. Da to gwarancję, że palety zostały wykonane poprawnie z wysokiej jakości kartonu  i nie ulegną zniszczeniu podczas transportu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru palet kartonowych?

Kupując tekturowe palety, warto zwrócić uwagę na ich wygląd, oraz to, czy nie są one uszkodzone. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym elementom palety możliwe jest bezpieczne przetransportowanie ładunków na duże odległości. Mogą być wykorzystywane zarówno w transporcie morskim, jak i lądowym.