Blog

Do czego wykorzystuje się wielkogabarytowe pudła klapowe?

Kartonowe pudełka i inne produkty z kartonu stanowią bardzo ważny element w wielu branżach. Dzięki nim można zapakować różne produkty, zabezpieczyć je przed uszkodzeniami czy przekazać do wysyłki. Wielkogabarytowe pudła klapowe to specjalne kartony dużych rozmiarów, które znalazły szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłowych. Wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne.

Czytaj dalej

Czym kierować się przy wyborze palet kartonowych?

Palety są obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów pakowania, przewożenia oraz przechowywania towarów. Ich zastosowanie pozwala na znaczną oszczędność środków i czasu, a także poprawia komfort pracy. Obecnie na rynku dostępne są różne typy palet, różniące się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się palety kartonowe.

Czytaj dalej

Jakie są zalety tekturowych narożników zabezpieczających?

Odpowiednie zabezpieczenie produktu podczas jego transportu ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie dojedzie do miejsca docelowego. Mowa tu zarówno o nowych przedmiotach, jak i używanych. Niekiedy nawet niewielki nacisk może spowodować trwałe uszkodzenie mebla czy innego przedmiotu, co znacznie obniża jego wartość. Na ogół na uszkodzenia najbardziej narażone są rogi, z tego też powodu warto korzystać z tekturowych narożników zabezpieczających, które ochronią je przed zniszczeniem.

Czytaj dalej