Blog

maszyny

Jak przebiga proces produkcji palet z tektury?

Palety tekturowe zdobywają coraz większą popularność, będąc ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych palet drewnianych. Lekkie, a zarazem wytrzymałe, mogą być stosowane w wielu branżach, w tym logistyce, przemyśle oraz handlu. W poniższym wpisie przyjrzymy się bliżej procesowi produkcji tych opakowań.

Czytaj dalej
maszyny

Dlaczego warto wybierać palety z tektury?

Zastosowanie palet z tektury w transporcie i przechowywaniu towarów staje się coraz bardziej popularne. W porównaniu do tradycyjnych palet drewnianych, palety tekturowe oferują wiele zalet, takich jak mniejsza waga i większa opłacalność. W tym artykule omówimy, do jakich celów wykorzystuje się palety z tektury, jakie są ich największe zalety, jakie branże z nich korzystają i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością.

Czytaj dalej
maszyny

Do czego wykorzystuje się wielkogabarytowe pudła klapowe?

Kartonowe pudełka i inne produkty z kartonu stanowią bardzo ważny element w wielu branżach. Dzięki nim można zapakować różne produkty, zabezpieczyć je przed uszkodzeniami czy przekazać do wysyłki. Wielkogabarytowe pudła klapowe to specjalne kartony dużych rozmiarów, które znalazły szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłowych. Wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne.

Czytaj dalej
maszyny

Czym kierować się przy wyborze palet kartonowych?

Palety są obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów pakowania, przewożenia oraz przechowywania towarów. Ich zastosowanie pozwala na znaczną oszczędność środków i czasu, a także poprawia komfort pracy. Obecnie na rynku dostępne są różne typy palet, różniące się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się palety kartonowe.

Czytaj dalej
maszyny

Jakie są zalety tekturowych narożników zabezpieczających?

Odpowiednie zabezpieczenie produktu podczas jego transportu ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie dojedzie do miejsca docelowego. Mowa tu zarówno o nowych przedmiotach, jak i używanych. Niekiedy nawet niewielki nacisk może spowodować trwałe uszkodzenie mebla czy innego przedmiotu, co znacznie obniża jego wartość. Na ogół na uszkodzenia najbardziej narażone są rogi, z tego też powodu warto korzystać z tekturowych narożników zabezpieczających, które ochronią je przed zniszczeniem.

Czytaj dalej